O firmie

Jesteśmy firmą specjalizującą się w produkcji ultralekkich i wysokowytrzymałych kompozytów wielowarstwowych na bazie włókna węglowego, aramidowego (Kevlar) oraz szklanego z materiałem rdzeniowym w postaci aglomeratu korkowego. Misją TC3 jest tworzenie lekkich konstrukcji wykonanych z naturalnych materiałów, które pozytywnie wpływają na środowisko. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla betonu, stali i innych ciężkich materiałów.

Nasze kompozyty są oparte na aglomeracie korkowym – naturalnym, odnawialnym materiale pochłaniającym CO2. W TC3 skupiamy się na rozwoju technologii w kierunku ochrony środowiska i udowadniamy, że toksyczne, sztuczne materiały nie są w stanie konkurować z tym, co stworzyła natura.

Materiał korkowy pozyskujemy od portugalskiego producenta – grupy Amorim. Dysponujemy szeroką bazą wyników badań właściwości kompozytów przekładkowych, dzięki której możemy świadomie wykorzystywać poszczególne wersje kompozytu do konkretnych zastosowań.

Firma to przede wszystkim ludzie, którzy czerpią satysfakcję ze swojej pracy. Nasze funkcjonowanie na rynku opieramy na partnerstwie i współpracy. Wszyscy nasi klienci są traktowani po partnersku i wiedzą, że zawsze będziemy starać się indywidualnie rozwiązać ich problemy. Naszą przewagą jest elastyczność, doświadczenie i umiejętne wykorzystanie zasobów ludzkich. Prototypowanie rozwiązań, spotkania, rozmowy i uśmiech to nasz sposób na biznes z ludzką twarzą, który owocuje zaufaniem, otwartością i coraz szerszą współpracą z wieloma podmiotami z różnych branż przemysłowych.

Nasza działalność skupia się na segmentach:

motosport

transport publiczny

samochody specjalne

przemysł morski

sektor medyczny

zielona energia

Dział Badawczo-Rozwojowy

 

 

Dział Badawczo-Rozwojowy

Nauka i jej rozwój, postęp techniczny i technologiczny oraz pozyskiwanie, tworzenie i wykorzystanie wiedzy na potrzeby innowacji odgrywają w naszej firmie kluczową rolę. Dlatego zdecydowaliśmy się na utworzenie Działu B+R w celu ciągłego generowania różnego typu innowacji. Dzięki naszej pasji, pomysłom i kreatywności opracowujemy innowacyjne produkty, które z determinacją wdrażamy na całym świecie.

Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z otoczeniem naukowym, aby nasze innowacyjne produkty były na najwyższym poziomie.

Stymulowaniu działalności badawczo-rozwojowej i potrzebie innowacyjności sprzyja struktura organizacyjna naszej firmy. Jest ona płaska, luźna, o wielokierunkowym przepływie informacji i poziomej koordynacji. Działalność naszego Działu B+R jest w pełni zintegrowana ze strategią firmy oraz celami i zadaniami wszystkich jednostek. Mamy podejście procesowe do planowania strategicznego w pozyskiwaniu funduszy na badania i wprowadzaniu nowych produktów i technologii na rynek.

Przed wprowadzeniem innowacji rynkowej najpierw dogłębnie badamy tzw. „dotychczasowy stan wiedzy” (ang. state-of-the-art), następnie przeprowadzamy analizę rynku, aby poznać oczekiwania klientów. Po otrzymaniu odpowiedzi na nasze pytania tworzymy strategię pozyskiwania funduszy na postawione sobie cele, skutecznie aplikujemy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Pracujemy na nowoczesnych stanowiskach projektowych wyposażonych w profesjonalne oprogramowanie NX Siemens.

Dział Badawczo-Rozwojowy

Współpracujemy z wieloma ośrodkami badawczo-naukowymi zarówno w Polsce, jak i całej Europie, w których gronie znajdują się:

  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie,
  • Uniwersytet w Cottbus,
  • Sieć badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji
  • Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej,
  • Poznański Park Naukowo-Technologiczny

 

 

Realizujemy, tworzymy, wdrażamy! Jeśli masz ochotę na współpracę z nami nie czekaj tylko napisz lub zadzwoń!

Proces współpracy z klientem

proces współpracy

MODEL
Proponowane przez nas rozwiązania są najczęściej prototypowe, dlatego rozpoczynamy prace nad nimi od wykonania modeli. Wykorzystujemy do tego modelowanie komputerowe przy użyciu oprogramowania PLM firmy Siemens, a dokładnie grupy programów NX. Wspomagamy się również drukiem 3D. Dzięki temu możemy wspólnie z klientem jeszcze raz dokładnie przeanalizować możliwości i wymagania docelowego produktu.

 

WERYFIKACJA
Wspólnie z klientem weryfikujemy pierwsze wyniki naszych prac. Szczególnie jeżeli mamy do czynienia z nowatorskimi rozwiązaniami, niezbędna jest prezentacja prototypu i zebranie uwag i sugestii co do kierunku dalszych działań. Jeżeli to konieczne, tworzymy kolejne prototypy, aż do osiągnięcia pełnej satysfakcji klienta.

 

REALIZACJA
Realizujemy zamówienie i na bieżąco informujemy klienta o przebiegu prac. W ten sposób powstają zarówno produkty powtarzalne jak i prototypy, w których się specjalizujemy.

 

PRODUKT
Dopracowanie prototypu i metody produkcyjnej pozwala na sfinalizowanie zamówienia. Klient otrzymuje gotowy produkt.

 

Zespół

 

 

Zespół

Zespół

Jesteśmy zespołem zbudowanym z ludzi, którzy swoją pasję przekładają na innowacyjne technologie. Chcemy promować pozytywną ewolucję technologii w kierunku ochrony środowiska i udowodnić, iż toksyczne i sztuczne materiały przegrywają swoimi parametrami z tym co stworzyła natura. Nasze funkcjonowanie na rynku opieramy na partnerstwie i współpracy. Klienci TC3 mają pewność, że zawsze będziemy starać się indywidualnie rozwiązać ich problemy. Naszą przewagą jest elastyczność, doświadczenie i umiejętne wykorzystanie zasobów ludzkich. Prototypowanie rozwiązań, spotkania, rozmowy i uśmiech to nasz sposób na biznes z ludzką twarzą, który owocuje zaufaniem, otwartością i szeroką współpracą z wieloma podmiotami z różnych branż przemysłowych.