INNE

Kompozyty o złożonej budowie, dzięki swoim właściwościom i możliwością modyfikacji poprzez zastosowanie różnych włókien, osnowy i rdzeni a także sposobem wytwarzania i ułożenia materiałów dają nieograniczone wręcz możliwości kreowania właściwości wytwarzanych z tych materiałów produktów. Stąd też ich zastosowanie znajduje w wielu branżach. Dlatego też oferujemy specjalnie zaprojektowane kompozyty do następujących branż

 

 

BRANŻA BUDOWLANA

 

Opracowaliśmy specjalny kompozyt konstrukcyjny dla branży budowlanej, gdzie wymagana jest niska waga, sztywność, niepalność, odporność na korozję oraz łatwość kształtowania. Przeprowadziliśmy testy w zakresie reakcji na ogień wg EN 13501-1:2018 i otrzymaliśmy certyfikat niepalności w klasie B-s1, d0.

Dzięki takim parametrom nasz kompozyt może być mieć zastosowanie jako ognioodporne ścianki działowe, ściany przeciwogniowe, różnego rodzaju instalacje znajdujące się w pobliżu dróg przeciwpożarowych i wszędzie tam gdzie wymagana jest niska waga i wysoka niepalność.

Oto niektóre z przykładów architektury zastosowane z owego kompozytu o dużych gabarytach (ok. 70 m2).

 

BRANŻA BUDOWLANA

BRANŻA SPORTOWA

 

Sport niesie ze sobą ryzyko wielu kontuzji, po których często konieczna jest długa rehabilitacja. Aby zminimalizować czas oczekiwania na powrót do pełnego zdrowia i zapewnić szybszy powrót do aktywności sportowej oferujemy niezrównaną ochronę przed urazami i kontuzjami dla sportowców w szczególności na twarz w postaci personalizowanej maski ochronnej.

Zapewniamy kompleksowość usług od projektu do kocowego produktu

 

BRANŻA SPORTOWA

 

Nasze maski to:

 • Najwyższa ochrona – wyjątkowo skomponowany materiał na bazie włókna węglowego, który zapewni wytrzymałość, elastyczność oraz skuteczną ochronę przed uderzeniami i stłuczeniami podczas aktywności sportowej.
 • Idealne dopasowanie - Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii skanowania 3D twarzy sportowca, każda maska jest idealnie dopasowana do jego indywidualnych cech anatomicznych. Dzięki temu zapewniamy pełen komfort noszenia i optymalne osłanianie obszarów podatnych na urazy.
 • Lekkość i wygoda - Nasze personalizowane maski z włókna węglowego są niezwykle lekkie i ergonomiczne, co zapewnia swobodę ruchów i komfort noszenia nawet podczas intensywnego treningu lub zawodów.
 • Wysoka jakość wykonania - Wytwarzamy produkty tylko z najwyższej jakości materiałów przy użyciu zaawansowanych technologii produkcji, co gwarantuje trwałość i niezawodność i bezpieczeństwo podczas czasu użytkowania.

 

BRANŻA SPORTOWA

DRONY PRZEMYSŁOWE/UAV

 

Jednym z głównych zastosowań dronów przemysłowych są operacje poszukiwawczo-ratownicze, inspekcje obiektów przemysłowych takich jak wieże wiatrakowe, linie energetyczne, kopalnie czy rafinerie, mapowanie terenu do planowania budowy nowych dróg czy linii kolejowych a także do monitorowania sytuacji na polu walki czy do przeprowadzania misji wywiadowczych. Do takiego przeznaczenia niezbędne są drony o szerokim zasięgu, wyposażone w lekkie zbiorniki paliwowe. W swojej ofercie posiadamy zbiorniki, które nie wchodzą w interakcję chemiczną z paliwem, a jednocześnie zapewniają wytrzymałość niezbędną do przechowywania paliwa.

Oferujemy zaprojektowanie i wytworzenie personalizowanego zbiornika paliwowego o różnej pojemności do dronów oraz UAV. Projekt zbiornika dostosowujemy do wymagań technicznych. Materiały kompozytowe z których jest wytworzony zapewniają lekkość i są kompatybilne z przechowywaną cieczą (benzyna 95, mieszanką benzyny z olejem, roztwory glikolu, agresywne oleje mineralne itp.). Nasz zbiornik jest odporny na przeciążenia wywołane falująca cieczą i wytrzymują temperaturę od -30 do +120°C.

Kluczowe właściwości:

 • Dostępne w praktycznie każdym rozmiarze i geometrii
 • Ultralekki i cienkościenny, zapewniający większą pojemność paliwa i większą wydajność
 • Odporny na wstrząsy, uderzenia, wibracje, starty, wyciąganie i twarde lądowania
 • Kompatybilny z powszechnie stosowanymi paliwami
 • Bardzo niska waga
 • Długa żywotność bez konserwacji
 • Odporny na zakres temperatur -30°C do +95°C.

 

DRONY PRZEMYSŁOWE/UAV